poniedziałek, 1 lipca 2013

Psie serce

„Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”


Dziś obchodzimy Światowy Dzień Psa. Taki dzień powinien trwać przez cały rok. Codziennie obdarzajmy naszych "braci mniejszych" miłością. Niestety nie każdy w ten sposób do tego podchodzi. Świadczą o tym przepełnione schroniska dla zwierząt, porzucone psy przy drogach, bicie zwierząt itp. A przecież są to stworzenia, które służą nam bez względu na wszystko. Są wierne, lojalne i oddane swojemu właścicielowi.

Czasami, gdy słyszę o złym traktowaniu zwierząt przez ludzi myślę sobie o tym jakimi muszą być okrutnymi także dla siebie. Czy zastanawialiscie się czy zwierzęta mają uczucia? Gdyby zapytać o to niektórych, z pewnością otrzymalibyśmy negatywną odpowiedź. Często słyszę „że to tylko zwierzę”, „przecież ono nie ma uczuć”. Czy na pewno?

Mój pies - Blackie
Mój pies, gdy jest smutny albo gdy coś go boli wtedy widać to w jego oczach. Gdy się cieszy wyraża to całym sobą. Jeśli masz wątpliwości czy np. pies, kot ma jakieś odczucia, spójrz w jego oczy – tam, jest wszystko. Moim zdaniem – jeżeli ktoś nie dostrzega w stworzeniach miłości, nie kocha zwierząt - nie kocha też ludzi.

Gdyby oprawcy zwierząt zadali sobie to pytanie: „Co by powiedziała miłość?” być może zmieniliby swoje zachowanie - więcej byłoby szczęśliwych stworzeń na świecie.

Dlatego przytul swojego pupila nie tylko w dzisiejszym dniu ale w każdym momencie, pamiętając, że on też ma serce i na swój sposób kocha nas bezwarunkowo.

                             

                               


źródło zdjęcia: 
1) tvp.info     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy