sobota, 29 lipca 2017

Mudry

Joga Dłoni Dla Ciała, Umysłu i Ducha 
Gertrud Hirschi

      

Ręce powinny być sługą
szlachetnego ducha i posłańcem
kochającego serca

Szukamy różnych sposobów leczenia i wzmocnienia naszego zdrowia. Stosujemy leki, kuracje, suplementy diet. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jedno z narzędzi, które mogą nam pomóc w uzyskaniu lepszego zdrowia, mamy przy sobie. To nasze dłonie. Z ich pomocą możemy doskonale wspomóc nasz organizm, zmienić swoje myślenie a dzięki temu uzdrowić swoje życie. 

Autorka Gertrud Hirschi jest bestsellerową autorką pozycji na temat jogi i mudr. Mimo, że jest ona szwajcarską instruktorką jogi, jej publikacje należą do rekomendowanych lektur w Indiach. Od ponad dwudziestu lat prowadzi swoją szkołę jogi i organizuje międzynarodowe seminaria. 

Książka zawiera opisy 64 mudr czyli układów dłoni i palców, które we wschodnich kulturach są stosowane od dawna w celach uzdrawiających. Każda z nich jest opisana przystępnie, przejrzyście i obszernie. Wśród zaprezentowanych mudr wspomagające nasz organizm a także wpływające na nasz umysł i duszę. Autorka udziela dokładnych instrukcji ich zastosowania, podpowiada w jaki sposób przygotować się do ich wykonania i informuje jakie efekty możemy dzięki nim osiągnąć. Uzupełnieniem gimnastyki dłoni są medytacje, wizualizacje i afirmacje. 

Dowiadujemy się już na początku, że słowo „mudra” pochodzi z „sanskryptu i oznacza pieczęć.” Sylaba „mud” znaczy „radość” natomiast „ra” – „wywoływać” czyli „W wolnym tłumaczeniu oznacza to, że mudra to pieczęć, która odciska radość.” Autorka na początku wprowadza nas w świat mudr opisując jak one działają i co powodują w naszym organizmie, dostarcza wiedzy na temat pięciu stref na naszych dłoniach, jak je przygotować do zastosowania danego układu, jak prawidłowo je wykonywać, co to są kasty, jak ważne jest oddychanie i afirmacje.

„Mudry odzwierciedlają nasze uczucia i myśli. Z drugiej strony możemy też dzięki nim w pozytywnym sensie wpływać na nasze myśli i uczucia”

Na przykład „Mudra odpuszczenia” wskaże rozwiązanie wszelkich problemów dotyczących związków międzyludzkich. „Mudra opanowania” pomoże pozbyć się paraliżującego działania lęku. Dzięki „mudrze ochrony” poczujemy bezpieczeństwo i pełen komfort w swoim miejscu pracy. A to tylko niektóre z możliwości, na które pomagają te proste układy dłoni. Zatem warto poznać tę technikę wspomagania organizmu i wykorzystywać moc swoich dłoni dla wzmocnienia swojego organizmu i zdrowia.


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2012
Rok wydania niemieckiego: 2003
Ilość stron: 240
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Tomasz Piłasiewicz
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Korekta: Ewa Skarżyńska
Tytuł oryginalny: Mudras - Erfolg, Kreativität, Wohlbefinden.

2 komentarze:

  1. Chociaż pozycja może być ciekawa, to mnie niestety nie przekonuje ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto jednak spróbować, gdyż żeby coś na ten temat powiedzieć, najpierw należy to wypróbować. :) Ja mam sprawdzone mudry i wiem, że działają.

      Usuń

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy