niedziela, 9 czerwca 2013

Jak postąpiłaby miłość?


„Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”

Pewnego dnia dotarła do mnie wspaniała książka Neale’a Donald’a Walsch’a, „Rozmowy z Bogiem”. Tam zadawane jest często pytanie :”Co by zrobiła miłość?” Jest to i łatwe i trudne pytanie zarazem. 

Jestem pewna, że gdyby większość ludzi zadawała sobie to pytanie zanim kogoś zrani, nieważne czy to będzie drugi człowiek, zwierzę, drzewo – nie jeden na pewno zmieniłby swoje nastawienie. Warto to pytanie często sobie zadawać: ZASTANÓW SIĘ CO BY W TAKIEJ SYTUACJI POWIEDZIAŁA MIŁOŚĆ? I spójrz na nowo na dany problem, czy osobę. 
"Niechaj ci, którzy mają uszy, słuchają. Albowiem powiadam ci: we wszelkich ludzkich relacjach, gdy dochodzi do sytuacji krytycznej, pozostaje jedno jedyne pytanie: 
Jak postąpiłaby teraz miłość?

Nic innego nie ma znaczenia, nic innego dla duszy się nie liczy."
„Rozmowy z Bogiem cz.1”
Neale Donald Walsch

Na przykład: pałasz gniewem, wyrzucasz z siebie potok słów, nieprzyjemnych i bolesnych dla drugiej osoby albo stoisz w kolejce irytujesz się bo musisz tyle czekać, bo ktoś tam się guzdrze. Gdyby przemknęła ci myśl: „co by zrobiła miłość w tej sytuacji?”, czyż nie zatrzymałbyś się w połowie zdania, negatywnej myśli, osądu? Spróbuj choć raz tak postąpić a zobaczysz efekty.

źródło zdjęcia:
preobrazenie.ucoz.ru4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy