niedziela, 10 listopada 2013

Życie jak podróż


 "7 Zasad Sukcesu według Mistrza Chuang Yao",  
 Wydawnictwo Studio Astropsychologii. 

Nasze życie to szczególna podróż, w której spotykamy różnych ludzi, doświadczamy szczęśliwych lub dramatycznych chwil, wykonujemy powierzone zadania albo sami je sobie wytyczamy. Droga ta, pełna niespodzianek i wyboistych ścieżek, zawsze wiedzie do jakiegoś celu. Ważne jest byśmy wiedzieli dokąd chcemy dojść i co osiągnąć. Każde działanie rozpoczyna się od myśli. To nasze myśli tworzą to, co nas otacza.

Często można usłyszeć stwierdzenie, „że tak już ma być”, albo „Taki już mój los”, „Życie jest trudne”. Tymczasem to my sami decydujemy o naszym życiu. Codziennie podejmujemy wiele drobnych decyzji, dokonujemy wyborów, wypełniamy swój dzień wieloma czynnościami a przede wszystkim przepuszczamy przez swój umysł tysiące myśli. Od ich jakości zależy jak nasze życie będzie się toczyło. Jeśli jesteśmy niezadowoleni ze swojej sytuacji zawodowej, rodzinnej, materialnej – zastanówmy się jaka jest przyczyna? Źródłem naszej obecnej rzeczywistości są najpierw nasze myśli, potem decyzje i działania.  Bez zmiany postrzegania swojego otoczenia, zmiany sposobu działania, nie osiągniemy tego czego pragniemy. Dlatego ważne jest, by wiedzieć czego chcemy. Być może panuje w naszym życiu chaos, ponieważ nasze cele są mało sprecyzowane albo nie umiemy skoncentrować się na tym, co pragniemy a może zbyt wiele rzeczy nas rozprasza, odciąga od głównego celu naszych marzeń lub po prostu nic nie robimy, by zmienić swoją sytuację.

Oczywiście w naszej Podróży będą się pojawiać przeszkody ale one nie powinny nas zatrzymywać lecz inspirować. Nic w naszym życiu nie dzieje się przez przypadek i jeżeli zatrzymają nas trudności, zapytajmy jaka jest przyczyna tego, że właśnie doświadczyliśmy  takiej sytuacji. Nie szukajmy winnych na zewnątrz lecz w swojej duszy. To my sami jesteśmy dla siebie drogowskazami .

Najprostszym sposobem rozmowy z samym sobą jest medytacja, zajrzenie do własnego wnętrza i posłuchanie swego serca. Odpowiedź tkwi zawsze w nas. Poszukajmy jej w sobie.  Inną metodą jest spisanie tego o czym marzymy. Opiszmy nasz cel, pragnienie, to co chcielibyśmy osiągnąć. Wyobraźmy sobie każdy szczegół i poczujmy się tak jakbyśmy już go osiągnęli. Można wytyczyć sobie kolejne kroki, które zawiodą nas ku spełnieniu. Wyruszając w jakąkolwiek podróż także planujemy co chcielibyśmy zobaczyć, wyznaczamy trasę, organizujemy noclegi, przygotowujemy się do przebycia drogi w jak najlepszy sposób. Podobnie musimy zrobić chcąc dokonać zmian i dotrzeć do swojego celu.
"Jeżeli (…) będziesz myślał o sobie w kategoriach sukcesu i powodzenia, tak też się stanie. Myśl więc codziennie o swoim powodzeniu, o szczęściu, jakie cię spotyka, i wszystkich sytuacjach, które prowadzą cię do sukcesu. Wszystko jest myślą i myśl jest wszystkim. Świat jest dobry i wspaniały. Stawia wciąż przed nami   wiele   możliwości   i   cudownych doświadczeń. Jeżeli uważasz, że życie jest ciężkie, takie też będzie. Jeżeli uznasz, że jest przyjemne, też takie będzie. Świat dostraja się do twoich myśli."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy