sobota, 17 października 2015

Sposób na szczęście

Szczęście dla każdego oznacza coś innego. Dla jednych jest to wspaniała rodzina, dla innych poczucie bezpieczeństwa albo spełnienie marzeń. Bez względu na to co sprawia nam radość nie można tego mylić ze szczęściem. Szczęście nie lubi uwarunkowań, gdyż uzależnianie go od lepszej pracy, miłości, sukcesu albo innych czynników zewnętrznych nie jest efektem trwałym. Sztuką jest zachowanie tego stanu i dostrzeganie go w każdej minucie życia. 

Co jest zatem potrzebne do szczęścia? 

Pierwsza rzecz - wewnętrzne nastawienie. O pozytywnym myśleniu napisano setki książek a mimo to wiele wśród nas malkontentów, wiecznie narzekających i niezadowolonych z życia. Trudno jest cały czas utrzymać optymistyczny nastrój w dzisiejszym świecie ale można zmienić go na lepszy w momencie, gdy zaczynamy widzieć wszystko w ciemnych barwach.

Szczęście to stan duszy, więc odczuwamy go naszym wnętrzem i sercem. Jeżeli budzimy się rano z nastawieniem, że czeka nas wspaniały dzień to żadna pogoda nie popsuje nam naszego samopoczucia. Łatwiej jest wówczas przyjąć różne problemy i je rozwiązać, gdyż zawsze znajdziemy jakieś wyjście z sytuacji. Znane powiedzenie o szklance z wodą do połowy pustą albo do połowy pełną doskonale obrazuje to w jaki sposób można postrzegać jedną sprawę. 


Z pozytywnym nastawieniem łączy się także jakość naszych myśli. To od nich zależy jak się czujemy, co robimy i jak żyjemy. Starajmy się zatem koncentrować na pozytywnych myślach, nawet jeżeli nie widzimy ku temu powodu. Oczywiście nie unikniemy negatywnych myśli ale zawsze możemy powiedzieć im STOP i zamienić na pozytywne. 

Niezwykle pomocne są afirmacje, czyli pozytywne zdania, które wypowiadane codzienne stają się naszym mottem i realizują się w naszym życiu. Mówiąc np."Wszystko w moim życiu układa się jak najlepiej dla mnie" albo "Zawsze mam szczęście" albo po prostu: "Jestem szczęśliwa" wprawia w ruch machinę, która daje nam powody do szczęścia. Nie wystarczy powtarzać w kółko afirmacji. One powinny stać się naszym sposobem myślenia. Wtedy mają sens i są skuteczne.

Szczęścia nie powinno się szukać, bo ono jest w nas. Jeżeli chcesz być szczęśliwy - to bądź a nie narzekaj i nie szukaj dziury w całym.

Pogoda ducha, otaczanie się pozytywnymi ludźmi, unikanie negatywnych emocji i ludzi, życzliwość wobec innych i nieodzowny uśmiech to tylko niektóre elementy, które pomagają utrzymać szczęśliwy wewnętrzny stan.

Oczekuj na wspaniałe wydarzenia, nastawiając się na tylko dobre rozwiązania i na wszystko co najlepsze - a tak będzie.

źródła zdjęć:
e-kartki.net.pl
www.naukowiec.org
www.xdpedia.com

1 komentarz:

  1. sposob na szczescie to witaminka d :D u mnie wlasnie wpis o niej :)

    OdpowiedzUsuń

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy