wtorek, 25 października 2016

Cudowne kundelki


25 października to święto wszystkich kundelków. Takie dni zwracają uwagę na zwierzęta i ich los. Pragnąc mieć psa w domu wiele osób poszukuje rasowych psów, z rodowodem, często mając na uwadze korzyści finansowe jakie mogą z tego osiągnąć. Kundelki są niedoceniane a przecież mają w sobie dużo mądrości, piękna i miłości. 

Tak. Miłości. 

Można spotkać się z twierdzeniem, że psy nie mają duszy, nic nie czują. Tymczasem wystarczy spojrzeć w oczy zwierzęcia. One mówią same za siebie. Zwierzęta mają uczucia, emocje i duszę. Są z nami nie tylko dla naszej zachcianki lecz przede wszystkim dla naszej radości i zdrowia. Codzienne spacery z psem, bez względu na pogodę, uaktywniają, uodparniają i motywują do ruszenia się z wygodnej kanapy. Spacery są korzystne dla całej naszej istoty.

Psy wielorasowe niejednokrotnie nazywane są mieszańcami, gdyż mają w sobie cechy kilku ras. Tradycyjnie kundel nie określa żadnej rasy i dlatego jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Dzień Kundelka i temu podobne okresy w roku, zwracają uwagę na problem z bezdomnością zwierząt i okrucieństwem wobec nich. Tymczasem każde stworzenie zasługuje na miłość. Warto o tym pamiętać, nie tylko w dniu ich święta. 

źr. zdjęcia: blog-na-czterech-lapach

To tylko pies, tak mówisz, tylko pies... 
A ja ci powiem 
Że pies to czasem więcej jest niż człowiek 
On nie ma duszy, mówisz... 
Popatrz jeszcze raz 
Psia dusza większa jest od psa 
My mamy dusze kieszonkowe 
Maleńka dusza, wielki człowiek 
Psia dusza się nie mieści w psie 
I kiedy się uśmiechasz do niej 
Ona się huśta na ogonie 
A kiedy się pożegnać trzeba 
I psu czas iść do psiego nieba 
To niedaleko pies wyrusza 
Przecież przy tobie jest psie niebo 
Z tobą zostaje jego dusza 
             
                 autorką wiersza jest Barbara Borzymowska 
źródło zdjęcia: dummles  


2 komentarze:

  1. Piękny wpis, zwraca uwagę na ważne kwestie. Pies to nie zabawka, chwilowa zachcianka, o której się zapomina, wyrzuca. Marzył mi się piesek ze schroniska, ale plany zeszły na manowce, bo jeden z członków rodziny ma astmę. Wielka szkoda...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję :) Los zwierząt jest dla mnie bardzo ważny. Mam psa i wiem że ma on emocje, czuje ból, cierpi, gdy jest chory. Ludzie potrafią być okrutni wobec zwierząt, stąd ten wpis :)

      Usuń

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy