czwartek, 2 marca 2017

Bądź wdzięczny


Kroczymy przez życie spotykając różnych ludzi, doświadczając wielu sytuacji i spełniając marzenia. Gdy wszystko nam się układa, jest nam łatwiej patrzeć w przyszłość z nadzieją. Jednak w momencie jakiegokolwiek niepowodzenia zaczynamy narzekać na swój los złoszcząc się i stresując. Wówczas nieświadomie przyciągamy kolejne nieszczęścia a to pogłębia naszą frustrację. Martwiąc się czy narzekając skupiamy swoją energię na negatywnych myślach i emocjach, co powoduje pogorszenie sytuacji. Codziennie podejmujemy jakieś decyzje i od nas zależy jakie one będą. Jeżeli wybieramy pozytywne nastawienie, myśli to przyciągniemy do siebie podobne emocje i zdarzenia. 


Zamiast więc martwić się na zapas wybierzmy okazywanie wdzięczności. Wdzięczność jest siostrą miłości. Jedno wypływa z drugiego i razem współistnieją. 

Wdzięczność to wyrażanie ufności, że wszystko w naszym życiu jest dla nas dobre i każde zdarzenie ma swój sens. Dziękując wzmacniamy dobre rzeczy, które mamy w życiu i otwieramy się na nowe możliwości.

Proste słowo "dziękuję" ma wielką siłę sprawczą. Jeżeli naprawdę doceniamy to co do tej pory osiągnęliśmy, jesteśmy  szczęśliwi i potrafimy cieszyć się każdą chwilą. Wdzięczność to nie tylko wyrażenie podziękowania za rzeczy materialne. Doceńmy siebie, swoje talenty, piękno, ukochaną osobę, zwierzę czy chociażby powiew wiatru,gdy jest gorące lato albo możliwość przeżycia kolejnego dnia. Dziękować można za wszystko. Niestety często o tym zapominamy...


Pomyślmy o tym co mamy, co nas otacza i podziękujmy za każdą chwilę jaką dane jest nam doświadczać. Możemy zrobić listę tego za co jesteśmy wdzięczni. Gdy robimy to z serca otrzymujemy więcej błogosławieństw. 

Prosta afirmacja pomoże przestawić nasze myślenie na inne tory:

"Jestem wdzięczna (-y) za wszystko, co mnie spotyka i co posiadam"

Można tu wymieniać konkretne rzeczy, osoby czy sytuacje ale najważniejsze, by nie były to puste słowa lecz intencje wychodzące z serca. W ten sposób zmieniamy swoje nastawienie i łatwiej jest poradzić sobie z codziennymi problemami.źródło zdjęcia:
stressfree.pl
nowaswiadomosc.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy