czwartek, 14 marca 2013

Moc miłości


Zapytałam moje anioły: 
„Czym się karmicie?” 
Odpowiedziały: 
„Miłością!

Mówiąc miłość – przychodzi na myśl błogość, radość, miłe obcowanie z drugim człowiekiem, szczęście i zadowolenie. Towarzyszy temu miłe ciepło rozlewające się wokół czakry serca, ciepły uśmiech, poczucie bezpieczeństwa. 

„Kochaj bliźniego swego jak siebie samego” 

Kierując się miłością nie jesteśmy w stanie wyrządzić komukolwiek krzywdy, nastawieni jesteśmy na sprawianie radości, cieszymy się z sukcesów bliźnich, nie oceniamy, nie szufladkujemy, nie atakujemy innych.

Każdemu miłość może kojarzyć się inaczej, bo mamy różne doświadczenia. Najczęściej kojarzymy to słowo z naszymi uczuciami do najbliższej osoby, a przecież ma ono szersze znaczenie. Jest miłość braterska, miłość matczyna , ojcowska, miłość do zwierząt, natury, do ludzi, do tego co robimy i w końcu miłość do samego siebie. To tylko niektóre twarze miłości. Obce jej jest uczucie nienawiści i zazdrości


„Miej serce i patrz w serce” ta mickiewiczowska mądrość aktualna jest cały czas. Miej serce – czyli kochaj, patrz sercem czyli miłością. Nie chodzi o to by biegać po świecie i wołać do wszystkich „Kocham Cię”, ale oto by kierować się miłością, dostrzegać w drugiej osobie dobro, a w każdym stworzeniu istotę czującą. 

Wiele osób pragnie miłości, poszukują jej bezskutecznie, trafiają na partnerów (partnerki), którzy nie spełniają ich oczekiwań i zaczynają popadać w pesymizm. Coraz częściej pojawia się myśl, że nie zasługują na miłość, że chyba z nimi coś jest nie tak, bo nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby. Często po prostu nie dostrzegają miłości wokół a przede wszystkim nie kochają siebie.

źródło zdjęcia: wyrwi.cz
Koncentrowanie się na tych, których Ty kochasz dotyczy również Ciebie. By stworzyć krąg ludzi kochających nas należy zacząć od siebie. Pokochaj swoją istotę, zacznij dostrzegać w sobie zalety. 

Zamiast mówić : ”Jestem beznadziejna” powiedz, najlepiej patrząc w lustro „Jestem wspaniała! Kocham Cię!” 

Nie gań siebie za porażki tylko pochwal: „Jestem dobra w tym co robię! Poszło mi świetnie! Następnym razem będzie jeszcze lepiej!” 

Ważne, by dostrzegać w sobie to co najlepsze.

Gdy pokochamy siebie, będziemy się doceniać i bardzo szybko dostrzeżemy, że jesteśmy kochani, ludzie darzą nas sympatią, mamy oddanych przyjaciół aż pewnego dnia spotkamy tę wymarzoną osobę. Czasami szukając na siłę niewiele zyskujemy. 

Miłość nas znajdzie w odpowiednim czasie, gdy będziemy na to gotowi.


Zdjęcie:

karta z talii "Karty do czytania mojej duszy"
Wyd. Studio Astropsychologii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy