piątek, 12 lipca 2013

Czym jest feng shui?

Feng shui to starożytna chińska nauka stosowana już w neolicie, oparta na uważnej obserwacji otoczenia, sił przyrody, świata, kształtów oraz ich wpływu na człowieka i ich wzajemnych zależności. Na tej podstawie powstała wiedza, która odpowiednio zastosowana może wywołać pozytywne efekty w życiu. Dawniej była ona dostępna jedynie dla elity cesarskiej. Mistrzowie feng shui pochodzili z arystokratycznych, bogatych rodzin. Wynagradzano ich sowicie za świadczone usługi ale nie wolno im było zdradzać tajników feng shui. Za ich ujawnienie a co gorsza, za udzielanie rad pospolitemu ludowi, groziła surowa kara.

W dzisiejszych czasach nauka o feng shui dotarła na zachód i wiele jej elementów zostało dostosowanych do naszego stylu życia. Jest ona szeroko dostępna w różnych mediach, publikacjach, czasopismach, internecie. Powstają szkoły feng shui, liczne kursy, szkolenia, na których możemy zgłębiać jego sekrety. 

W świadomości człowieka zachodu Feng shui kojarzy się przede wszystkim z remediami, które często widzę w różnych miejscach, z poszczególnymi strefami w otoczeniu, z magią itp. Tymczasem jest to szeroka wiedza, która ujmuje wiele aspektów metafizyki chińskiej i samo ustawienie remediów, talizmanów nie wystarczy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników składowych, które przeanalizowane razem, pozwalają rozsądnie zaaranżować nasze otoczenie.

Energia wokół nas

artykuł napisany dla czasopisma "Adremida"
fragment)
źródło zdjęcia u góry:
3.bp.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy