poniedziałek, 2 września 2013

Zasada Yin i Yang


Symbol Yin - Yang to bardzo częsty element feng shui wykorzystywany na różne sposoby w talizmanach, bizuteriach, artykułach, internecie. jednak bardzo często spotykam ten znak w róznej orientcji kolorów. Nie każdy wie w jaki sposób go rysować. Dlatego zamieszczam parę słów na ten temat.

Yin (strona ciemna) i Yang (strona jasna) są składowymi zmian. Yin to stała, bierna i żeńska energia natury, natomiast yang jest aktywna, silna i męska. Te dwie siły odwiecznie się przenikają, uzupełniają, jedna nie istnieje bez drugiej: noc i dzień, dobro i zło, radość i smutek, jasność i ciemność itd. Tę prawdę zawiera najbardziej rozpowszechniony i piękny symbol: yin – yang. Obie energie są nierozerwalnie połączone ze sobą. Każda zawiera się w swoim przeciwieństwie co jest symbolizowane przez biały i ciemny punkt w każdej z nich.. Linia, która je łączy, symbolizuje ruch, element zmienny i płynący.


Żadna z tych sił nie powinna przeważać w naszym życiu, ponieważ powstaje chaos. Gdy jedna z nich za bardzo dominuje wtedy odczuwamy dyskomfort. Jeżeli po chłodnych dniach wyjdzie słońce, jest nam ciepło i przyjemnie, ale gdy grzeje zbyt mocno, wtedy czujemy się źle, boli nas głowa, jesteśmy zmęczeni upałem. Podobnie jest z pochmurną aurą: przeciągające się dni z chmurami, deszczem i chłodem nastrajają nas negatywnie.Energię yang możemy poczuć w gorące lato natomiast yin w mroźną zimę

Żywioły w otoczeniu

fragment artykułu napisanego dla czasopisma "Adremida"źródła zdjęć:
www.napulpit.com
www.zoldernyo.hu
www.tapetos.pl
www.argim.net


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy