wtorek, 15 października 2013

Miejsce dla naszego domu


Wybierając teren pod nowy dom lub kupując nieruchomość warto zwrócić uwagę na to co znajduje się wokół. Często przy podejmowaniu tak ważnych decyzji kierujemy się wrażeniami zewnętrznymi, nieraz jest to dzieło przypadku. Nabywamy teren, który energetycznie jest dla nas niewłaściwy a dom stoi w niekorzystnym dla nas miejscu. Nie zwracamy uwagi na to co znajduje się w pobliżu, jaka jest jego historia, co było tu wcześniej. Istotne dla nas jest to ile dom ma pokoi, jaka jest kuchnia, łazienka a tymczasem są to kwestie drugorzędne. Otoczenie a później ogród urządzony zgodnie z zasadami feng shui wpływa nie tylko na estetykę miłą dla oka ale również może przyciągnąć i ugruntować naszą pomyślność, dobrobyt, miłość czy zdrowie.

Przyjrzyjmy się dawnym posiadłościom. Nasze polskie, urocze dworki i piękne pałace budowano w przyjaznym otoczeniu, z pięknym parkiem na tyle posesji, w którym wiły się ścieżki spacerowe, rosły stare drzewa, piękne rośliny, a przed wejściem do budynku roztaczał się przestrzenny wjazd z dekoracyjną, okazałą bramą wjazdową. 

Nasi przodkowie budując osadę lub gród dbali o to, by miejsce było położone w odpowiednim otoczeniu, ze zdrową ziemią, z bogatymi w zwierzynę i roślinność lasami. Domostwa stawiali odpowiednio ukierunkowane, na starannie wybranym miejscu. 

Dziś zatraciliśmy naturalny instynkt i często mieszkamy w źle dobranym otoczeniu a potem zastanawiamy się dlaczego nic nam się nie udaje, skąd biorą się problemy finansowe czy zdrowotne, dlaczego ciągle dochodzi do kłótni i problemów rodzinnych. Dlatego warto przyjrzeć się działce, którą zamierzamy kupić i ocenić ją pod kątem energetyki, która krąży w danym miejscu.

Na co zwrócić uwagę

Ukształtowanie terenu
Najkorzystniejszym kształtem terenu jest taki, który przypomina podkowę zwróconą otwartą częścią na południe, tworząc w ten sposób siedlisko zapraszające do odpoczynku. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj ziemi pokrywającej dany obszar. Sprzyjająca jest tzw. czerwona gleba o gliniastym podłożu, która zapewnia żyzność i dobre warunki dla roślin. Dobrze, gdy w pobliżu jest łagodnie wijąca się rzeka, piękne jezioro w niewielkiej dolince czy staw pełen ptactwa i ryb.

Czego unikać
Nie kupujmy działek tam gdzie było cmentarzysko, miejsce kultu, wysypisko śmieci, historyczna bitwa, morderstwo. Zwróćmy również uwagę czy są w pobliżu linie energetyczne, przekaźniki radiowe, szpital, usługi pogrzebowe, kościół, tory kolejowe, ruchliwe, proste drogi, skrzyżowania dróg, komisariat policji czy straż pożarna. Wszelkie narożniki domów, ostre zakończenia dachów, spiczaste elementy architektury, proste ulice skierowane w stronę naszej posesji są dla nas niekorzystne, ponieważ wysyłają tzw. zatrute strzały, o których pisałam we wcześniejszych artykułach.

Kształt działki
Najkorzystniejszym kształtem działki jest kwadrat lub prostokąt. W tych formach energia płynie bez problemów. Poza tym związane są one z elementem ziemi a więc dają poczucie bezpieczeństwa finansowego, materialnego, zapewniają płodność, spokój i uporządkowanie. Najmniej przyjazna jest forma trójkąta, który wprowadza w nasze życie dysharmonię i brak stabilizacji. 

Zasada Yin i Yang   

                                                          artykuł został napisany dla czasopisma "Adremida"


źródło zdjęć: 
www.psychotronika.pl
gento5.flog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy