poniedziałek, 16 grudnia 2013

Siatka Bagua


Feng shui nazywam przestrzenną akupunkturą gdyż pomaga wprowadzić  do naszego otoczenia ruch energii życiowej. Jednak by to zrobić, powinniśmy znać musimy znać rozkład poszczególnych sfer naszego domu. Znając cechy charakterystyczne poszczególnych obszarów, zależności między nimi możemy wprowadzić świadomie zrównoważoną energię do naszej przestrzeni. Pomoże nam w tym kolejny element feng shui – siatka bagua, która stanowi jeden z podstawowych elementów planowania przestrzeni.


Chcąc wykorzystać Feng Shui należy zacząć od dokładnego posprzątania naszego otoczenia. Zróbmy to z intencją oczyszczania swego życia ze starych schematów, biedy, kłopotów, wszystkiego co nam przeszkadza. Wywietrzmy okna, zapalmy kadzidła, woskowe świece. Spójrzmy na swoje otoczenie na nowo i spróbujmy zastanowić się nad swoją przestrzenią życiową.

Siatka Bagua ma swoją genezę w kwadracie Lo shu. Według legendy objawił się on cesarzowi Chin Hsia Yu na skorupie olbrzymiego żółwia, który wyłonił się z rzeki Lo. Na grzbiecie zwierzęcia cesarz dostrzegł specyficzny wzór, który układał się w dziewięć pól a w każdym z nich istniał wzór złożony z punktów tak, że odpowiadały cyfrom od 1 do 9. Zostały one wpisane w kwadrat nazwany Lo Shu (Lo – rzeka, Shu – księga). Do każdej cyfry przypisano jedną sferę życia, odpowiedni żywioł i kierunek.

Strefa Kariery - 1
Kierunek: północ.
Żywioł: Wody

Strefa Małżeństwa - 2
Kierunek: południowy zachód.
Żywioł: Ziemia

Strefa Rodziny - 3
Kierunek: wschód
Żywioł: Drzewa

Strefa Bogactwa - 4
Kierunek: południowy wschód
Żywioł: Drzewa

Strefa Zdrowia - 5 
Kierunek: centrum domu
Żywioł: Ziemia

Strefa Pomocnych ludzi - 6
Kierunek: północny zachód 
Żywioł: Metal

Strefa Dzieci - 7
Kierunek: zachód
Żywioł: Metal

Strefa Wiedzy - 8
Kierunek: północny wschód
Żywioł: Ziemia


Strefa Sukcesu, Sławy - 9
Kierunek: południe
Żywioł: Ogień

Tak jak widać, poszczególne strefy są przypisane do kierunków geograficznych i tym należy się kierować ustalając ich położenie.

źródło zdjęć:
1) "Adremida"
2)  własne
3) urządzamy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy