wtorek, 21 października 2014

Nasza Klatka

„Postrzeganie oczami duszy i umysłu 
to podstawa.
Zatem, by zobaczyć coś na oczy,
najpierw trzeba zobaczyć to sercem i umysłem”
Yagyu

W talii Osho jest karta ZROZUMIENIE, która pokazuje pięknego ptaka w klatce. Siedząc w niej miał zwinięte skrzydła, skuloną postawę, ale w momencie gdy dostrzegł otwarte drzwi klatki, dostrzegł niebo, inne ptaki i postanowił wyjść z dotychczasowej, ograniczajacej go przestrzeni. Przede wszystkim zrozumiał, że może rozwinąć skrzydła i wznieść się w górę.

"Są tysiące kwiatów, nieskończenie wiele, lecz wszystkie mogą istnieć tylko w klimacie wolności." - Osho

Trzymanie kurczowo się starych wzorców zachowania to taka nasza klatka, w której przebywamy do czasu, gdy uwolnimy się z niej. Zamknięci w swoim świecie często nie widzimy rozwiązań, możliwości wyjścia z trudnej sytuacji. Obwiniamy siebie, warunki, wszystkich wokół i nie dostrzegamy, że drzwi klatki są dawno otwarte. Wystarczy po prostu wyjsć na zewnątrz, dostrzec piękne niebo, świat, innych ludzi i możliwości. Zanim nie zdecydujemy, że chcemy skończyć z dotychczasowym postrzeganiem rzeczywistości i wydostać sie z marazmu, czy smutku, żalu, nie zdarzy się nic. Będziemy nadal zapadać się w swoim świecie, emocjach i strachu. 

Nowe spojrzenie na rzeczywistość powoduje rozwinięcie zarówno możlwiości jak i naszych umiejętności. Gdy otworzymy się na świat i zechcemy zerwać z dotychczasowym sposobem życia, które nam już nie służy, będziemy mogli zdobywać nowe doświadczenia a odmienne spojrzenie na to co nas otacza spsowoduje, że nauczymy się dostosowywać świat do naszych wyobrażeń. Musimy tylko zrobić pierwszy krok i wyjść z klatki. Drzwi są już dawno otwarte. A może były zawsze otwarte, tylko tego nie widzieliśmy? Zrozumienie swojej obecnej sytuacji, ustalenie co w niej nam nie pasuje, co chcemy zmienić, zerwanie ze schematami, które nas ograniczają, to dopiero początek. Nasze życie może płynąć w zupełnie innym rytmie. 


To TY sam nadajesz ten rytm i tylko Ty możesz dokonać zmian.źródło zdjęć:
karta z "Osho Zen Tarot"
demotywatory
tapetus.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy