czwartek, 1 stycznia 2015

Nowy początek

źródło zdjęcia: fragment okładki "Księga Przebudzenia"
afirmacja: "Codzienne Inspiracje"

Każdy początek jest ekscytujący i przynosi nowe wyzwania i możliwości. Jaki będzie dalszy ciag naszej historii zależy od nas samych. Każdy dzień jest początkiem nowego epizodu i to my zapisujemy nasze kartki naszego życia. Nowy Rok także zaczyna nowy rozdział, który zapełnimy przez najbliższe 365 dni. Postarajmy się by była to fascynująca, wspaniała opowieść ze szczęśliwym zakończeniem. 

Mark Nepo w swojej "Księdze Przebudzenia" proponuje na początek roku medytację: 

Pełen wdzięczności za swą świadomość, zadaj sobie pytanie: „Co dziś muszę wiedzieć?”. Wyraź swoje uczucia. Kochaj to, co kochasz. Teraz. Jeśli to możliwe, wyjdź na zewnątrz lub usiądź przy oknie. Zwróć uwagę na inne formy życia wokół ciebie.
  • Oddychaj powoli i pomyśl o mrówce, źdźble trawy i niebieskiej sójce. Zastanów się, co potrafią robić te formy życia, a czego ty nie potrafisz.
  • Pomyśl o kamyku, kawałku kory i kamiennej ławce. Oddychaj, koncentrując się na tym, co potrafi twoje wnętrze, w przeciwieństwie do tamtych form życia.
  • Podnieś się powoli, odczuwając piękno swojego ludzkiego istnienia i rozpocznij dzień ze świadomą intencją robienia jednej rzeczy, którą potrafią robić tylko ludzie.
  • W odpowiednim momencie zacznij robić tę jedną rzecz, z wielką czcią i wdzięcznością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy