poniedziałek, 5 stycznia 2015

Akceptacja Siebie

Rozwój duchowy to proces malych kroków. Stopniowo, zmieniając siebie a poprzez to swoje otoczenie i życie dokonujemy transformacji także naszej duszy. Podstawową sprawą jest pokochanie siebie. Często porównujemy się do innych, ciągle wyszukujemy w sobie coś co nam się nie podoba i próbujemy dostosować siebie do wymogów mody czy gustów otoczenia. Jednak wtedy to nie siebie akceptujemy lecz zewnętrzne czynniki, które przejmujemy i ciągle jesteśmy nieusatysfakcjonowani. Tymczasem zaakceptowanie siebie takim jakimi jestesmy to pierwszy krok do zmian.

Można to zrobić na wiele sposobów. Wypiszmy swoje zalety na kartce jak radzi pierwsza karta i zobaczmy jacy jesteśmy wspaniali. Można ułożyć z nich afirmacje, które są jednym ze sposbów zmiany myślenia.

Zbudujmy proste zdanie oparte na teraźniejszosci i podkreslające nasze zalety albo jedną ogólną, która będzie nam przypominać w chwilach zwątpienia o tym jacy jesteśmy cudowni. Przykladową afirmację wylosowałam z talii "Potęga myśli".

Najprostsza afirmacja to: "Kocham i akceptuję siebie" ale można zastosować bardziej rozbudowaną;

"Doceniam wszystko, co robię. Nie muszę być kimś innym. Mówię swoim własnym głosem. Proszę o to, czego potrzebuję. Przyjmuję ofiarowaną mi moc."

Zaakceptowanie siebie takimi jakimi jesteśmy sprawia, że jesteśmy dla siebie dobrzy, nie narzekamy i  nie krytykujemy siebie, zaczynamy doceniać swoje dokonania, zaczynamy częściej uśmiechać się  i traktować siebie z życzliwością.

Nawet w trudnych sytuacjach, kiedy trudno o radosne nastawienie, łatwiej jest powrócić do stanu równowagi emocjonalnej. Gdy będziemy otaczać siebie miłością, zaczniemy przyciągać do siebie takie same energie. 

Oczywiście nie unikniemy całkowicie sytuacji czy ludzi, którzy emanują niekorzystnyymi wibracjami ale wówczas warto pamiętać o otaczaniu się kolumnami światła, które będą chronić nas od negatywnych wpływów. 

Przede wszystkim starajmy się zachować pozytywne nastawienie i dobry nastrój. "Kochaj siebie i całe dobro w Tobie. Wtedy inni to wyczują i także Cię pokochają."

źródło zdjęć:
Karty z talii: "Potęga Myśli" oraz "Karty do Czytania Mojej Duszy."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy