czwartek, 3 kwietnia 2014

Trening mózgu


Ćwiczenia najczęściej kojarzą się z wysiłkiem fizycznym, aktywnością, ruchem czy aerobikiem. Wszystko po to by ładnie wyglądać, mieć sprawne ciało i dobrą kondycję. Wiele osób przykłada do tego dużą wagę. Interesujemy się zewnętrzną naszą otoczką. Na zewnątrz jesteśmy piękni. A w środku ? W jaki sposób podchodzimy do siebie? czy potrafimy cieszyć się życiem? Czy doceniamy to co mamy? Jak radzimy sobie z problemami? Co o sobie myślimy?

Wiele zależy od naszych przywyczajeń i stereoptypów myślowych. Wykształciły się one przez lata i teraz, chcąc je zmienić, trzeba nieraz sporo czasu, by zacząć w nowy sposób podchodzić do codziennych spraw. Pomocne są oczywiście ćwiczenia. Ćwiczenia mózgu.

Niejedna osoba może się zdziwić: Jak to ćwiczyć mózg? Czy wogóle to jest możliwe? Oczywiście, że tak! Tak jak regularne ćwiczenia dla ciała usprawniają go, tak i trening mózgu usprawnia jego działanie. Praca z mózgiem jest równie ważna jak praca z ciałem, by jego piękno dorównywało pięknu wewnętrznemu.

Rozwijając w sobie pozytywne nawyki czynimy siebie lepszym pod każdym względem. Wprowadzając zmiany w swojej osobowości wprowadzamy zmiany do swojego życia, przyciągamy przyjaznych ludzi, sytuacje, dzięki czemu czujemy się bardzej szczęsliwi, doceniani czy usatysfakcjonowani.

Najpierw oczywiście należy zacząć od siebie. Nie dokonamy wielkich postępów, jeśli nie zaczniemy siebie postrzegać jako kochanej osoby, zasługującej na dobro, radość miłość i wszystko co najlepsze. 

Autor książki "Rozwiń w sobie mózg Buddy" - Rick Hanson - pisze, że aby cokolwiek poprawić w swoim życiu, zrobić krok ku dobrobytowi, "musisz być po swojej stronie. Nie przeciwko innym ale dla siebie." Poradnik jest indtrukcją na życie. krok po kroku poakzuje jak ćwiczyć mózg, siebie, eliminować negatywne zachowania itp.

Oaza Recenzji: 83. Rozwiń w sobie mózg Buddy: Proste ćwiczenia, wielkie korzyści Dr Rick Hanson     
„Ćwiczenie wyrywa chwasty i sadzi kwiaty w ogrodzie twojego umysłu – a tym samym w twoim mózgu.”

4 komentarze:

 1. Na czym polega różnica między Rozwiń w sobie mózg Buddy a Mózg Buddy. Podręcznik do osiągania szczęścia??

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim w "Rozwiń w sobie mózg Buddy" są ćwiczenia w większej częsci książki o dotyczą rozwijania codziennych umiejętności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czym są umiejętności codzienne?
  Pierwszy raz słyszę :)
  Chodzi o ćwiczenia rozwijające mózg(zwiększające ilość połączeń neuronowych itp)
  czy charakter,osobowość? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o zmiane naszych zachowań, widzenia świata, pocżąwszy od drobnych gestów uprzejmości, poprzez panowanie nad emocjami i empatię i radzenie sobie z pojawiającymi się trudnościami. Pozdrawiam i zapraszam do przeczytania książki, gdzue dowiesz się więcej.

   Usuń

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy