poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Strefy w domu cz. 5

Strefa Wiedzy - 8

Kierunek: północny wschód
Żywioł: Ziemia

Ta część domu jest ważna dla uczących się, zdobywających wiedzę duchową, rozwijających się duchowo. Uaktywniając ją ułatwimy sobie słuchanie swojej intuicji, wspomożemy pracę intelektualną, twórczą. Łatwiej nam będzie pracować nad sobą, znaleźć nowe pomysły, medytować czy zrelaksować się. Jest to dobre miejsce na regał z książkami, pokój do nauki, udekorowane naturalnymi, ziemskimi kolorami z dzienny światłem. Powinno tu być jasno i przejrzyście.


Strefy Małżeństwa, Zdrowia i Wiedzy należą do żywiołu Ziemi a więc właściwymi tu będą kwadratowe, prostokątne czy sześcienne ozdoby, dekoracje, gadżety w kolorze na przykład beżowym, brązowym, żółtym. Mogą tu stać kamienne posążki, ceramiczne elementy, gliniane naczynia czyli wszystko co kojarzy się z ziemią. Żywiołem wzmacniającym ten sektor jest Ogień. Natomiast nie należy ustawiać tu ozdób związanych z żywiołem Drzewa.

Strefa Sukcesu, Sławy - 9

Kierunek: południe
Żywioł: Ogień

Odpowiednie tu będą przedmioty w kolorach czerwonym, pomarańczowym i żółtym w kształcie trójkątów, o ostrych zakończeniach. Warto tu postawić eleganckie przedmioty, coś wartościowego, inspirujące nas. Mogą tu wisieć nasze dyplomy, nagrody, puchary, zdjęcia osób, które odniosły sukces i wszystko to co kojarzy nam się pozytywnie. Ta strefa powinna świecić blaskiem, przepychem, luksusem. Dobrym pomysłem jest powiesić w tej części obrazu z widokiem słońca czy słonecznikami. Wspierającym żywiołem jest tu energia Drzewa a więc mogą tu stać drewniane ozdoby, zielone, zdrowe rośliny, wiklinowe meble. Unikać należy niebieskich, granatowych i czarnych elementów bo są kojarzone z Wodą a to żywioł, który hamuje działania elementu Ognia i osłabia Drzewo.

Strefy w domu cz. 3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy