niedziela, 27 kwietnia 2014

Zwierzęta w naszym otoczeniu cz.1


Wg feng shui obszar naszej posesji jest pod wpływem czterech niebiańskich zwierząt, które mają istotny wpływ na energetykę domu, jego otoczenie i życie mieszkańców. Każde z nich tworzy charakterystyczne ukształtowanie terenu, które warto zlokalizować oceniając miejsce pod przyszły dom. Są to: Czarny Żółw, Zielony Smok, Biały Tygrys i Czerwony Feniks. Jedną z ważnych umiejętności w sztuce feng shui jest rozpoznanie ich w terenie i zagospodarowanie go tak, by przynosił mieszkańcom jak najlepsze korzyści.

Czarny Żółw to teren znajdujący się na północy przybierający formę wzniesienia, wysokich drzew, pagórka. Dobrze, gdy osłania tył domu w postaci dużego wzgórza dając oparcie i bezpieczne zaplecze. Żółw to symbol długowieczności, wsparcia, stabilności i trwałości. Przypisana mu jest pora zimowa, kolor czarny, żywioł Wody i trwała, związana z ziemią energia Yin. Gdy nie ma w otoczeniu domu tego elementu, wtedy energia jest niestabilna, brakuje harmonii i szczęścia. Jest bardzo ważnym „zwierzęciem” feng shui zwłaszcza dla osoby, która jest głównym żywicielem rodziny ponieważ Czarny Żółw daje nie tylko ochronę, poczucie bezpieczeństwa ale też ma wpływ na stałe dochody finansowe i wzrost poziomu życia.

Zielony Smok znajduje się we wschodniej części ogrodu i tworzy spiczaste wzniesienie niższe od Czarnego Żółwia. Może to być naturalne podwyższenie terenu ale ważne jest, by była to strona wyższa od zachodniej części działki, która należy do Białego Tygrysa. Zielony Smok wzmaga kreatywność, pobudza wyobraźnię ale też pomaga w uzyskaniu mentalnego spokoju i relaksu. Jeżeli brakuje tego elementu, możemy sami go stworzyć poprzez ustawienie zielonkawych kamieni, posadzenie krzewów, wybudowanie altanki jako miejsca wypoczynku. Odpowiada mu wiosna, kolor zielony, żywioł Drzewa oraz męska i silna energia Yang. Smok jest symbolem szczęścia, pomyślności i bogactwa. Niestety w naszej kulturze odzwierciedla zło i grzech ale warto przyswoić sobie tę pozytywną symbolikę i zadbać, by nie zabrakło go zarówno w domu jak i w jego otoczeniu.

cdn.

źr. zdjęć:
architektura.info
www.ateista.pl
g.wieszjak.polki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy