poniedziałek, 7 listopada 2016

Kim jesteś?

"To, co za nami i to co przed nami,
jest niczym w porównaniu z tym, co tkwi w nas."
- Ralph Waldo Emerson

Nasze obecne życie na Ziemi zmusza nas do spojrzenia na otaczajacy nas świat w nowy sposób. Szybkie zmiany, mnogość informacji, szum medialny, pogoń za dobrami doczesnymi sprawiają, że coraz bardziej czujemy się zmęczeni, wypaleni zawodowo a przez to chorujemy, popadamy w depresję nie widząc wyjścia z sytuacji. W codziennym pędzie zatracają siebie, gubią marzenia i przy okazji siebie. Odgrywają rożne role, zakładają maski i grają określone role narzucone przez społeczeństwo, normy i warunki w których żyją. Boją się pokazać prawdziwego siebie, gdyż przyzwyczaili się do wizerunku jaki pokazują światu. Bycie sobą to niejednokrotnie trudne zadanie, wymagające odwagi pokazania innym swojego prawdziwego oblicza.

Do tego potrzeba wiedzy o sobie samym.

To dla wielu trudne zadanie - dowiedzieć się kim sa naprawdę.

Każdy ma swoją życiową ścieżkę, na której spotykamy różnych ludzi, sytuacje, doświadczenia składające się na calość naszego istnienia. Na tej drodze zawsze dokonujemy wyborów, które doprowadzają nas do określonego celu. Jedno ze znanych prawd mówi, że "to co nas otacza jest odbiciem nas samych."

Ludzie, przedmioty, nasze pasje, sytuacja i wiele innych czynników wokół nas wszystko nas określa, jest efektem naszych decyzji. Także jezeli chodzi o nasze emocje i sposby reakcji. Wybieramy strach zamiast szczęścia, złość zamiast radości, gniew zamiast miłości, lęk zamiast działania,  negatywne myśli zamiast pozytywnych. Chcąc być szczęśliwym musimy być bardziej świadomi podejmowanych decyzji, tego co naprawdę pragniemy, do czego dążymy  a przede wszystkim musimy wiedzieć kim jesteśmy i przestać ukrywać się za maskami. Do tego potrzebna jest cisza, wewnętrzne skupienie i poszukanie odpowiedzi w sobie. Cała wiedza jest w nas. Wówczas możemy rozpoznać prawdziwego siebie. 

Mark Nepo w swojej ksiażce "Księga Przebudzenia" napisał:

"im dłużej żyję, tym glośniej przemawia do mnie, to co ciche. Im więcej doświadczam i im więcej udaje mi się przeżyć, tym więcej prawdy odnajduję w tym, co nas łączy. Im więcej nabieram pokory pod wpływem bólu, tym głębsza jest moja radość i tym więcej mądrości czerpię z tym, co żyje w głębokeij ciszy."

Każda nasza myśl, emocja czy działanie jest energią, która tkwi w każdym z nas.  Może ona mieć zabarwienie negatywne, pozytywne, smutne, radosne, zimne albo gorące - wszystko zależy jaki nadamy temu impuls. Myśli są naszym sojusznikiem ale mogą też zaszkodzić, Wszystko zależy od ich jakości. To my decydujemy o ich jakości. 

"Przyciągamy to o czym myślimy".

Rozglądając się po swoim otoczeniu możemy rozpoznać nie tylko nasze dezycje ale i nasze myśli. Chcąc zmienić to co nam się nie podoba, zmieńmy myśli, nastawienie negatywne na pozytywne i siebie na swoją autentyczną wersję. 

Można usiąść w ciszy i zanurzyć się we własnej duszy, posłuchać swego serca.
  • Oddychaj powoli i poczuj, że twoje serce  kurczy się i rozszerzajak źrenica
  • Oddychaj powoli i z kazdym oddechem okaż troskę swojej duszy. Poczuj jak twoje serce poszerza się twoja jaźń.
  • Oddychaj powoli i poczuj, jak otwierasz się na odczuwanie świata, gdy troszczysz o swoją duszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy