piątek, 11 listopada 2016

Twoja droga przez życie.

Krocząc swoją życiową ścieżką nie raz zastanawiamy się, czy wybraliśmy właściwy kierunek, czy w ten sposób wypełniamy swoje przeznaczenie albo zmierzamy do wybranego celu? Taka refleksja powstaje prędzej lub później, gdy obserwujemy ludzi, życie i to czego doświadczamy. Zwłaszcza w trudnych chwilach ciężko to określić, gdyż wówczas zbyt mocno koncentrujemy się na negatywnych aspektach naszej duchowej podróży. 

Zanim przyszlismy na ten świat, zostały nam wyznaczone zadania, które powinniśmy wypełnić w swojej ziemskiej wędrówce. Problem w tym,  że nie pamiętamy jakie one były, czego dotyczyły. Nasze życie polega na odnalezieniu właściwego kierunku, by dusza mogłą doświadczyć spełnienia i nauczyła się nowych doświadczeń. 

Jak odnaleźć ten cel? Skąd mamy wiedzieć czy idziemy właściwą drogą? 

Już sam fakt myślenia o tym jest wskazówką, bo poprzez nasze myśli pochodzące prosto z serca możemy odkryć nasze powołanie. Gdy będziemy zadawać sobie to pytanie, wówczas kolejne wydarzenia, okoliczności, spotkani ludzie, wypowiedziane słowa mogą nam wskazać dokąd iść dalej. 


Najważniejsze jest zaufanie sobie, swojemu sercu, gdyż ono doskonale wie co jest dla nas dobre. Za każdym razem, gdy staniemy przed jakimś wyborem, posłuchajmy siebie, co czujemy w danym momencie: niepokój, strach, smutek czy może radość, nadzieję i miłość? 

Czy podążasz za podszeptami innych ludzi, zewnętrznych okoliczności,  czy raczej wyznajesz swoją prawdę? Czyje poglądy wyznajesz? Komu ufasz? czy umiesz słuchać siebie? 

I najważniejsze pytanie: Czy wiesz kim jesteś? Czy Twoja rzeczywistość rezonuje z Twoim wnętrzem? Czy zawsze wybierasz dobrze?  Kierując się miłością?


To szereg pytań, które można zadać sobie w ciszy, skupiając się na odpowiedziach płynących z serca. Miłość powinna być naszym drogowskazem i kierunkiem. Pozwól, by ona wypełniła całą Twoją Istotę i Twoje życie a przez to wszystko wokół. 

"To co wysyłasz wraca do Ciebie" - to jedno z odwiecznych Praw Wszechświata. Jeżeli wyślesz milość - wróci miłość. To mogą być drobne gesty: uśmiech, miłe słowo, podanie ręki, życzliwość wobec drugiego człowieka, zwierzęcia. Kierując się miłośćią, współczuciem i pozytywnym nastawieniem stwarzamy lepsze otoczenie. Każdy z nas jest osobnym światem i każdy z nas Tworzy swój własny świat. Gdy każdy z tych światów będzie wypełniony miłością, to w połączeniu mogą stworzyć wielki krąg radości i szczęścia. 

Piękna wizja .... ale czy możliwa? To zależy od każdego z nas...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy