piątek, 28 lutego 2014

Sztuka długowieczności


W poszukiwaniu harmonii i równowagi w życiu spotykamy różne metody wspierające nasz organizm. Zdrowie to podstawa naszej egzystencji. Gdy mamy poukładane swoje wnętrze wówczas nasze otoczenie to odzwierciedla. Jednym z takich sposobów, które poznałam jest japońska metoda jin shin jyutsu. Kilka lat temu kupiłam książkę „Samoleczenie przez dotyk” i od tamtego czasu miałam okazję wypróbować, prezentowaną w niej sztukę, w różnych dolegliwościach.
  
Metoda jin shin jyutsu wykorzystuje nasz potencjał samouzdrawiania zanim choroba uaktywni się w naszym fizycznym ciele. Jest ona jedną z tych, która wspomagają nasz organizm już w fazie pierwszych sygnałów lub objawów. Dlatego warto wprowadzić ją do swojego życia i skorzystać z jej zasobów.

Podstawą tej techniki jest filozofia Wschodu, która postrzega człowieka całościowo jako istotę połączoną z naturą i podlegającą jej prawom. Według jej zasad, życie powstaje z energii życiowej, która przejawia się na różnych poziomach istnienia. 

Ludzki organizm złożony jest z wielu „trybików” zależnych od siebie i ważne jest, by wszystkie funkcjonowały prawidłowo. Otoczony i przepleciony jest systemem strumieni energetycznych i 26 energetycznymi punktami, które odpowiednio stymulowane przyczyniają się do harmonizacji i odnowy energii życiowej.  Jin shin jyutsu reguluje organizm zarówno na poziomie fizycznym ale także duchowym i mentalnym. Równoważy przepływ energii co z kolei przywraca nam stabilność zdrowotną.źródło zdjęcia: 
www.joy.hu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy