niedziela, 2 marca 2014

Strefy w domu cz.3

Strefa Bogactwa - 4
Kierunek: południowy wschód
Żywioł: Drzewa

Odpowiedzialna za naszą sytuację materialną i finansową, dostatek, komfort i wygodę w życiu. Możemy postawić tu wysokie rośliny, domową fontannę, obrazy z widokami np. wodospadu czy przedmioty i symbole kojarzące się z dostatkiem.

W obszarze Bogactwa dominować powinny dekoracje i wzory prostokątne i kwadratowe, rośliny o wydłużonym kształcie, kolor brązowy, zielony lub żółty. Drzewo jest wspierane przez żywioł Wody a więc można tu ustawić np. domowe niewielkie źródełko. Woda nie może tu być energią dominującą wobec Drzewa, jedynie ma go wspierać. Niewskazane są elementy kojarzące się z elementem Metalu, ponieważ pozostaje on w konflikcie z energią Drzewa. 

Strefa Zdrowia - 5

Kierunek: centrum domu
Żywioł: Ziemia

Obszar ten odpowiada za nasze zdrowie, samopoczucie, energię życiową a także za harmonijne życie bez stresów i konfliktów. Zrównoważenie tej części domu pomaga w utrzymaniu pogodnego nastroju, zdecydowanym podejściu do problemów. Najlepiej by było zostawić tu wolną przestrzeń, nie zastawioną schodami czy ciężkimi meblami. Warto doświetlić tę przestrzeń, udekorować np. kamienną posadzką czy miękkimi, naturalnymi tkaninami. Można ustawić tu elementy związne z energią ziemi a więc kamienne figurki, niskie meble, brązowe dekoracje, gliniane drobiazgi, słowem wszystko to co kojarzy się z ziemią. Kolory to żółty, brązy, szarości zbliżone kolorem do ziemi, pomarańczowy. Energia powinna tu płynąć swobodnie, bez przeszkód, więc należy unikać tu przeładowania. 

Strefy w domu cz.2                  Żywioły w otoczeniu

źródło zdjęć:
runy.p2a.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Cel Duszy

Cel Duszy